קמפוס במגדלים

בעקבות נשיונל ג׳יאוגרפיק

מסע התבוננות מרתק אל פלאי היצירה של הטבע, אל סוד הבריאה וסוד החיים על פני כדור הארץ. אל נופי הפלא שהטבע עיצב, אל עולם החי והצומח. ממדבריות גובי והסהרה ועד פסגות ההימלאיה והאנדים. מקרחוני הקוטב ועד יערות הגשם.

מפגש 1 – אימפריות נופלות – האימפריה האצטקית
שבט של נוודים מקים את האימפריה הגדולה ביותר שנראתה באמריקה המרכזית. מרצה: ערן ולגרין, מרצה ומדריך טיולים של החברה הגאוגרפית.

מפגש 2 – קסם המדבר – להט וכפור סובבי עולם
להט וכפור סובבי עולם מדבריות של חום ולהט, של וולקניזם סוער, של חולות ונוי, של קרח וכפור, יש כאלה שהתרבות האנושית מגיעה בה לביטוי נעלה של התבודדות. מרצה: ספי בן יוסף, טייל, עיתונאי וצלם.

מפגש 3 – אנטארטיקה – ״החיים על הקצה״
סיפורה של היבשת הקפואה דרך חוויותיהם של בני זוג ישראלים שחיו בתחנת מחקר מבודדת שהייתה כל עולמם. מרצה: עידן צ׳רני, צלם גאוגרפי ומוביל משלחות בעולם.

מפגש 4 – טקסי מעבר מילדות לבגרות בתרבויות עולם
טקסי בגרות וחניכה, כמעבר משלב הילדות לבגרות. בר מצווה – לא רק אצלנו. מרצה: ערן ולגרין, מרצה ומדריך טיולים של החברה הגאוגרפית.

מפגש 5 – איי גלפאגוס, מסע בעקבות צ׳ארלס דרווין
מוזיאון לעולם החי והצומח שכמותו לא קיים על פני כדור הארץ. ההארה של תורת האבולוציה הבזיקה במוחו של דרווין במקום הזה. מרצה: פרופ׳ משה אגמי, אוניברסיטת תל-אביב.

מפגש 6 – אימפריות נופלות – תרבות האינקה
בני האינקה הראשונים, דרך הקמתה של בירתם קוסקו, ששוכן במרכז העמק הקדוש במרומי האנדים של פרו ועד לכיבושה של האימפריה על ידי קומץ ספרדים. מרצה: ערן ולגרין, מרצה ומדריך טיולים של החברה הגאוגרפית.